L'İST İSTİNYE'DE

fark yaratan dokunuşlar

İÇ MİMARİ - AUTOBAN

Autoban neden L'İST İLE BÖYLE BİR proje GERÇEKLEŞTİRDİ? (bu İŞBİRLİĞİNİN HİKAYESİ NEDİR?)
L’ist İstinye Suites, mimari bakış açısı ve bu bakış açısının sunduğu çağdaş hayat biçimi bakımından Autoban’ın projelerinde yarattığı deneyimle çok örtüşüyor. Mimari, peyzaj ve iç mimariyi bir bütün olarak ele almak gerektiğine inanan tasarımcılar olarak, her ne kadar dış mekan ve çevre tasarımları tamamlanmış bir proje içinde yer almayı tercih etmesek de, L’ist İstinye Suites’teki farklı yaklaşım, örnek dairede tasarlayacağımız deneyim adına iyi bir ipucu olmuş ve projeye dahil olmak konusunda bizi ikna etmiştir.


DİĞer projelerden farklı olan, ÖNE ÇIkan ÖZELLİKLERİ
L’ist İstinye Suites, site içinde yaşam önerisinde bulunurken, yapısal alanların özel hayatın gizliliğine uygun biçimde yerleştirilmiş olması, projenin sunduğu ayrıcalıklı özelliklerin başında geliyor. Konum, arazi ve peyzajın doğru ilişkisi, su öğesinin proje kapsamındaki doğru kullanımı ve malzeme kalitesi de, yine L’ist İstinye Suites’i diğer benzer projelerden ayrıştıran temel özellikler. Autoban, bu ayrıştırıcı özellikleri bir referans noktası olarak ele alarak, iç mekana, kurgusu ve programlanması doğru yapılmış, icinde geçecek hayatın akışını çağdaş yaşam standartlarına ulaştıracak bir yerleşim planı ile birlikte ve bunu destekleyen kuvvetli bir tasarım anlayışı getiriyor. İç mimaride ahşap, taş ve metal gibi doğal malzemeler ile yaratılan güçlü tasarım, sanat eserleri ile tamamlanarak, kalıplaşmış site ve apartman yaşantısının ötesinde yeni bir hayat stili önerisi sunuyor.

İlham kaynakları
L’ist İstinye Suites’in bulunduğu lokasyon ve projenin mevcut mimarisi, Autoban’ın örnek daire tasarımına yön veren başlıca ilham kaynakları olmuştur. İstinye sırtlarında Boğaz’a hakim konumuyla, site içinde kaliteli yaşam vurgusu yapan proje, bu vurguyu sunduğu çok amaçlı tesis olanakları ile de desteklemektedir. Mimari ile kurgulanan bu yaşam biçimi, sadece işten eve, evden işe değil; kendine zaman ayrırarak, kaliteli yaşamayı bilen ve tercih eden insan profili göz önünde bulundurularak, iç mekan tasarımında da geliştirilmiş ve daha ileriye taşınmıştır.

MİMARİ detaylar & kullanılan malzemeler
Autoban, L’ist İstinye Suites projesinin örnek daire tasarımında, projenin genel mimarisi ile örtüşen şekilde, doğal malzemeler kullanarak çağdaş bir yaşam önerisinde bulunmaktadır. Bu doğrultuda ahşap, doğal taş ve metal, dairenin iç mekan tasarımında öne çıkan malzemelerdir.


KONUT TİPLERİ
"Bref Gayrimenkul’un son faz satışlarını gerçekleştirdiği az sayıdaki dairelerin planları."